TZ | FEI v Brně otevře nové tréninkové centrum
Výrobce elektronových mikroskopů, FEI Company, rozšiřuje své technologické centrum na Černovických terasách. Investicí v řádech desítek milionů korun vznikne mezinárodní tréninkové centrum a prostor pro více než 140 nových pracovních míst.
Tréninkové centrum pro servis elektronových mikroskopů a ukázková stanoviště nových přístrojů vzniknou na ploše téměř tisíc čtverečních metrů. Růst čeká také kancelářskou část budovy. FEI očekává personální posilování zejména oddělení vývoje softwaru. „Brněnská pobočka je největší výrobní částí koncernu a spolu s tím posiluje její význam i v oblasti vývoje. V Brně se nám díky univerzitám daří nacházet dostatek technicky vzdělaných expertů. Vidíme zde stále prostor pro růst a nabírání nových pracovníků, zejména v oblasti vývoje softwaru,“ uvedl Jiří Očadlík, generální ředitel FEI Czech Republic.
Nové tréninkové centrum je určeno zákazníkům z celého světa, kteří si zde vyzkouší práci s elektronovými mikroskopy. Těch FEI v Brně každoročně vyrobí více než 500 kusů s průměrnou hodnotou jednoho přístroje kolem 20 milionů korun. FEI je tak největším exportérem Jihomoravského kraje.
Technologická firma v Brně zaměstnává více než 650 vysoce kvalifikovaných lidí zejména technických profesí z oborů software, elektromechaniky, mechanické konstrukce, elektroniky, fyziky a optiky. Počet zaměstnanců dlouhodobě roste, a firma je připravena až na dvojnásobný nárůst. Tomu odpovídají i investice do vývojových aktivit v Brně, které jen v loňském roce dosáhly 213 milionů korun.
V tréninkovém centru budou k vyzkoušení produkty řad DualBeam, Aspex a MicroCT . Zatímco produktová řada DualBeam slouží, díky své schopnosti vzorky zároveň obrábět a pozorovat, zejména v polovodičovém průmyslu a výzkumu pokročilých materiálů, řada Aspex je určena převážně automobilovému a ocelářskému průmyslu. Například v automobilovém průmyslu slouží k analýze filtrů zachycujících nečistoty při výrobě. Díky své schopnosti rychlé analýzy poměrně velkého povrchu vzorku, v řádu mikrometrů, nachází Aspex uplatnění také při zkoumání zbytků střeliva nebo ve farmacii. Řada MicroCT je v portfoliu FEI novinkou – na rozdíl od většiny elektronových mikroskopů využívá navíc také rentgenový paprsek a nabízí řešení společnostem z oblasti petrolejářského průmyslu. Těm pomáhá velmi podrobně analyzovat geologické vzorky ložisek plynu a nafty.
<< zpět na seznam